EPOPÕRAND GARAAŽI – 5 LEVINUIMAT VIGA ISETEGIJATE HULGAS

Epopõrand on erakordselt vastupidav, niiskusekindel ja kergesti hooldatav materjal, mis teeb temast ainuõige valiku sinu garaaži ja muude abiruumide jaoks. Oma populaarsuse tõttu tekib paljudel kodu peremeestel kiusatus epo ise maha panna. Mis see siis ära ei ole? Seni olen kõikide siseviimistlustöödega ilusti hakkama saanud 💪

Olen tänaseks epopõrandaid paigaldanud 20 aastat. Selle aja sisse mahub umbes 650 eri suuruse ja iseloomuga projekti. Märkimisväärne osa nendest töödest on olnud valesti paigaldatud põrandate ümbertegemine.

Uskuge mind – õigesti tegemine on palju lihtsam töö, kui vigade parandamine. Seega, kui sa endas kindel pole, pöördu kohe professionaali poole, kui tahad siiski riskida, arvesta alljärgnevate tüüpeksimustega, muidu maksad eksperimenteerimise eest topelt hinda…


👉 MÄÄRIMINE ENNE LIHVIMIST


Ülalmainitu on vaieldamatult levinuim viga, mida üksiküritajad tegema kipuvad. Pärast pinnalt tolmu eemaldamist tavatsetakse lakk kohe põrandale määrida, jättes vahelt ära kriitiliselt olulise lihvimise etapi.

Nii ei haaku lakk põrandaga, hakkab peagi pragunema ja tuleb üles võtta. Lihvimine teeb aluspinna poorseks. Sellisele põrandale kantud lakk sulandub pinnaga justkui üheks ja jääb pikkadeks aastateks püsima.


👉 VALES VAHEKORRAS KOKKU SEGATUD LAKK


Klassikaliselt koosneb screwdriver kokteil segust, mille moodustab üks osa viina ja neli osa apesinimahla. Kui kokku segada neli osa viina, üks osa mahla, on tulemuseks endiselt screwdriver, aga seda versiooni õhtu otsa juues võivad tagajärjed olla ebameeldivad.

Sama häda on vales vahekorras kokku segatud epolakkidega, aga nende tagajärgede likvideerimine on enamasti palju kulukam – ei piisa peavalurohust, päeva maha magamisest, ega patukahetsuskõnest sõbrale. Selle asemel helistad sa mulle, et ma laki üles võtaks ja uue asemele paneks, kuid see läheb juba kallimaks, kui tavapaigaldus.

Ole laki kokkusegamisel eriti tähelepanelik. Pea meeles – materjali müünud kaupmees ehituspraagi eest ei vastuta!


👉 PROBLEEMID MATERJALI HINNA JA KOGUSTEGA


Enamus epo müüjad üldse eraisikuid ei teenindagi, kaubeldakse ainult ametlike paigaldajatega, sest isetegijatega on ehituspraakide tõttu liiga palju probleeme – tihti minnakse ehituspoodi raha tagasi nõudma, sest garaažipõrandale tekitatud ebatasane kiht ei vasta kokku hoida üritanud isetegija ootustele. Selliseid pretensioone muidugi enam ei rahuldata.

Levinud on ka olukord, kus asjatundmatuse tõttu soetatakse liiga suur kogus materjali. Nii jääb see asjatult seisma ning soovitud hinnavõit saavutamata, lihtsam on juba töö tellida. Samuti on materjalid eraisikule kallid, sest erinevalt ettevõtetest ei saa nad käibemaksu tagasi.


👉 MATERJAL PAIGALDATAKSE LIIGA AEGLASELT


Epo paigaldamise juures on kiirus ülioluline. Lisaks sellele, et segu tuleb täpselt kokku valada, peab seda tegema ka kähku. Korrektse massi maha saamine on minutite küsimus. Hilinedes jäävad pinnale ebatasasused, mida on hiljem keeruline likvideerida.


👉 KAHTLASELT ODAVA TÖÖJÕU TAGAJÄRJED


Ärme hakka siin priiskama – mu naabri eksnaise vend teeb poolmuidu ära. Ja teebki, aga nii peenelt, et varsti peab uuesti tegema. Kusjuures – ebakvaliteetset tööd on esmapilgul väga keeruline või isegi võimatu tuvastada.

Probleemid ilmnevad alles siis, kui naabri eksnaise vend on nime vahetanud või alaliselt Soome kolinud. Levinuim praaktöö vorm seisneb liiga peene epokihi paigaldamises. Kas kiht on üks või kaks millimeetrit, on põranda kestvuse koha pealt kolossaalne vahe – poole paksem kiht kestab poole kauem ja siin me räägime aastatest. Töö vastuvõtmisel seda väikest vahet paraku palja silmaga ei tuvasta ja võin kihla vedada, et odav tööjõud garantiid ei anna. Asjaliku paigaldaja tööl on kahe aastane garantii.


Loodan, et minu aastakümnete pikkusest kogemusest tekkinud nõuanded olid sulle kasulikud. Kui sul jäi midagi arusaamatuks, või tahad nõu küsida, siis võta minuga ühendust SIIN. Konstultatsiooni eest ma raha ei võta. Edukat Paigaldamist ja Ilusat Garaažipõrandat:)